Aktuality – archiv

První letošní pohádkové čtení s výtvarnou dílničkou se uskuteční 20. února 2020 v 16:00 hod v Městské knihovně Nýrsko.
Klub dětských knihoven, Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR a Městské kulturní středisko Nýrsko zvou na Noc s Andersenem 2020 do Městské knihovny Nýrsko. Určeno pro děti 1.— 4. ročníků. Den konání: 3. dubna 2020. Kapacita je omezena, přihlášky můžete vyzvednout v Městské knihovně Nýrsko. Letos již 20. ročník, který společeně strávíme s Harrym Potterem v Bradavicích.
Spolek divadelních ochotníků Kolár ve Strašíně si vás dovoluje pozvat na představení divadelní hry podle knihy Lea Rostena. Píše se rok 1941, Spojené státy stojí na pokraji války a v jedné z místních škol se po večerech schází prapodivná směska školním lavicím již dávno odrostlých žáků. Ve hře narazíte na středoevropského vystěhovalce Hymana Kaplana, který je svojí snaživostí, zoufalou popleteností a prapodivnou jazykovou ignorancí nefalšovanou noční můrou všech učitelů.
(28.01.20)
Cestopisná beseda Tomáše Kubeše.
(17.01.20)
Městké kulturní středisko a Docela velké divadlo Litvínov zvou na pohádku Brouk Pytlík.
(08.01.20)
"V každém opravdovém člověku je schované dítě, které si chce hrát." (Friedrich Nietzsche)
Přijďte aktivně trávit volný čas.
(06.01.20)
Nezapomeňte se včas přihlásit na lekce POWER JÓGY se Simonou Vybíralovou.
Každou středu od 15:30 hod v Městské knihovně Nýrsko. Začínáme 15. 1. 2020.
Přijďte si odpočinout, pozitivně se naladit a něco nového se naučit.
Pravidelné lekce jógy, formou předplaceného půlročního kurzu PRO VŠECHNY - PRO ŽENY I MUŽE. PRO MUŽE I ŽENY.
(21.08.19)
Jóga je pro radost. .. A na hodinu jógy se děti, věřte nebo ne, těší. Nesoutěžíme, každý cvičí podle svých možností a přesto jsou pokroky u každého z dětí brzy znát.
Městská knihovna Nýrsko oznamuje svým uživatelům, že od 2. ledna 2019 dochází ke změně provozní doby.
Vážení čtenáři, od 1. února 2018 nebudou upomínky na vrácení vámi vypůjčených knih zasílány písemnou formou. Písemně obdržíte pouze upomínací dopis, který je 4. upozorněním k vrácení knih. K upomínání budeme využívat vámi uvedenou e-mailovou adresu. Pokud adresu nemáte nahlášenou, můžete tak kdykoliv učinit. Děkujeme za pochopení.
Vážení uživatelé Městské knihovny Nýrsko. Nabízíme vám možnost automatického zasílání informací knihovny (akce, změny provozní doby apod.) na vaši e-mailovou adresu. Pokud o tuto službu máte zájem, sdělte v knihovně své kontaktní údaje.
Kampaň zaměřená na podporu četby, kterou připravil Svaz českých knihkupců a nakladatelů ve spolupráci se společností Svět knihy. Pilotní desetiminutový komiksový klip se skládá z živých vstupů známých osobností.
Vážení čtenáři, pokud se z jakéhokoliv důvodu nemůžete dostavit do knihovny v termínu, kdy je třeba vrátit výpůjčky, můžete si je prodloužit následujícími způsoby:
Městská knihovna velice děkuje všem, kdo přispěli sponzorským darem a podpořili dětské čtenářství.