Městská knihovna Nýrsko : Aktuality

Přeskočit navigaci

Aktuality

S podzimním časem přichází další z oblíbených Tvořivých nedělí tentokrát na téma podzimní a zímní vyrábění. Setkáte se s dílničkami, které znáte, jako jsou různé dekorace, výroba mýdel, náramků, vánočních ozdob z korálků, malování na trička. A nově si můžete sestavit ptačí budky, vytvořit záložky, přívěsky v podobě kovových panenek a vyzkoušet enkaustiku. Sejdeme se 28. října 2018 od 10.00 hodin v KD-DDM Nýrsko. Vstupné: děti 10 Kč, dospělí 30 Kč. Občerstvení zajištěno. Těšíme se na vás!
Městská knihovna a divadlo Krapet zahrají pohádku pro děti s názvem Příhody maxipsa Fíka. Přijďte se svými ratolestmi 24. října od 8.30 a 10.00 do KD - DDM. Vstupné 50 Kč.
Srdečně vás zveme 25. října na besedu se Štěpánem Čadkem, historikem Muzea Českého lesa v Tachově. Dozvíme se, jak to vypadalo v Nýrsku na konci 1. světové války a za první republiky. Začátek je v 18.00 hodin v sále MěK Nýrsko. Vstupné: 70 Kč.
Slavnostní vysazení lípy republiky moderuje Přemysl Kubišta, hudbou doplní kapela Švejk c.k. OficírŠraml a salvu z pušek a kanonu předvede Privilegovaný měšťanský střelecký sbor Stříbro. Na této akci je možné zakoupit brožuru s názvem "Události konce 1. světové války a vzniku Československé republiky v Nýrsku", která obsahuje přepis a překlad Kroniky města Nýrska z let 1917-1919 a dobové fotografie.
[04.10.18]
HRavá Nevšední ČEtba Knih. Volnočasová aktivita s Mgr. Markétou Matějkovou je určena dětem prvních až čtvrtých ročníků. Budeme si číst, povídat, bavit se, hrát si se slovy, pracovat s knihami a určitě dojde i na odpolední hrneček čaje. Vhodné pro děti s poruchou komunikace. Scházíme se vždy ve středu od 16.00.
V sále Městské knihovny Nýrsko bude od 15. října do 15. listopadu probíhat výstava s názvem Zima Josefa Lady. Bude k vidění mnoho maleb přímo autora. Výstava bude přístupná v PO 9 - 12 a 13 - 18; ST 9 - 12; ČT 9 - 12 a 13 - 16 hodin.
Po roce znovu do našeho města zavítá oblíbená dechová kapela Malá muzika Nauše Pepíka. Hudební pořad s možností tancování se uskuteční 9. listopadu od 17.00 hodin v KD - DDM Nýrsko. Vstupenky jsou v předprodeji v Městské knihovně Nýrsko od 19. září. Vstupné 150 Kč.
1. října proběhne první lekce cvičení power jógy se Simonou Vybíralovou od 18.00 a od 19.00 v sále MěK Nýrsko. Jóga je jen pro přihlášené.
Zde si můžete zavzpomínat na uskutečněné akce.
Vážení čtenáři, od 1. února 2018 nebudou upomínky na vrácení vámi vypůjčených knih zasílány písemnou formou. Písemně obdržíte pouze upomínací dopis, který je 4. upozorněním k vrácení knih. K upomínání budeme využívat vámi uvedenou e-mailovou adresu. Pokud adresu nemáte nahlášenou, můžete tak kdykoliv učinit. Děkujeme za pochopení.
Městská knihovna Nýrsko oznamuje svým uživatelům, že od 2. ledna 2017 dochází ke změně provozní doby.
Vážení čtenáři, pokud se z jakéhokoliv důvodu nemůžete dostavit do knihovny v termínu, kdy je třeba vrátit výpůjčky, můžete si je prodloužit následujícími způsoby:
[18.11.13]
Jak se naučit číst 2x efektivněji? Městská knihovna Nýrsko nabízí svým uživatelům bezplatný online kurz rychlého čtení.
Městská knihovna velice děkuje všem, kdo přispěli sponzorským darem a podpořili dětské čtenářství.
Vážení uživatelé Městské knihovny Nýrsko. Nabízíme vám možnost automatického zasílání informací knihovny (akce, změny provozní doby apod.) na vaši e-mailovou adresu. Pokud o tuto službu máte zájem, sdělte v knihovně své kontaktní údaje.
Kampaň zaměřená na podporu četby, kterou připravil Svaz českých knihkupců a nakladatelů ve spolupráci se společností Svět knihy. Pilotní desetiminutový komiksový klip se skládá z živých vstupů známých osobností.