Knižní novinky

Druhý díl středověké trilogie. Lübeck hoří, v Řezně táhne křižácké vojsko přes kamenný most, na který se pohlíží jako na zázračné dílo, a v Norimberku zůstává desetiletý král jako spoluvladař. I mladý Fridrich Švábský, který vstoupí do dějin jako Barbarossa, se vydá proti vůli svého otce s účastníky křížové výpravy do Svaté země...
Tento kriminální debut nás vtahuje do temného srdce Irska a pokládá si otázku, kdo nás ochrání, když veřejné orgány nemohou, nebo dokonce nechtějí. Ideální kniha pro fanoušky Tany French či Jane Casey. Příběh začíná tím, že mladý muž skočí vstříc smrti z mostu v irském Galway - nebo ne? Jeho přítelkyně ovšem nevěří, že si Jack vzal život sám, a nemyslí si to ani detektiv, který ho zná z dvacet let starého případu. Sebevražda, nešťastná náhoda, nebo snad něco jiného?
Další poutavé vyprávění Češky Hany, která do vesnice Kingston následovala svého anglického manžela Williama. A jako vždy se zde i tentokrát budou dít věci, proti nimž se zdá londýnská rušná doprvní tepna Piccadilly Circus poklidným místem k nerušenému spočinutí. Zámecká paní Isolda se totiž i přes varování svého okolí rozhodne zřídit ve zděděném rodinném zámku převážně dívčí internátní školu, aby tak zachránila panství před finančním úpadkem. To však není jediný důvod, proč vzala harmonická atmosféra kingstonského života zasvé...
A na prázdniny něco pro slečny, kniha Léto na maximum. Isabela má všeho plné kecky - nejlepší kamarád leží po úrazu v nemocnici a ji čeká po prázdninách stěhování na intr do Prahy. Alespoň tam uteče před nekonečnými hádkami rodičů. "Tohle léto si užiju po svém!" umane si Iza a ani netuší, jak nezapomenutelné pro ni bude, když do jejího života vstoupí záhadný Nik.
A co trochu erotiky na léto? To přináší další kniha Alice Claytonové. Romantika, vášeň, vtip i láska se skloubí v její další knize Sexy mlékař.
Další skvělá nálož vtipných a roztomilých příhod, které prožívají všichni dospělí, jejichž dítě se chystá do školy. Okouzlující a bezprostřední "kousky" pětileté Viky jsou podané autorem, který má dar vidět humor běžných situací a vystihnout každodenní zážitky tak, až máte pocit, že v tom nejste sami! Rozverné příběhy si získaly statisíce příznivců, a ti se shodují v jediném: "Při čtení nejezte ani nepijte! A pokud vaše dítě spí, zamkněte se s knihou za čtvery polstrované dveře."
Nový, již očekávaný, román Aleny Mornštajnové je jiný, než ty předchozí. Nejedná se o velké historické drama, nýbrž o intimní rodinné drama, kde hlavní roli nehrají velké dějiny, ale náhody a lidské charaktery. Stejně jako u románu Hana však jde o silný, strhujícím způsobem vyprávěný příběh, který si čtenáře podmaní od první do poslední stránky.
Další díl ze série detektivek známé autorky. Při vyšetřování vraždy obdrží policistka Eva Dallasová tip z nečekaného zdroje - od autorky thrillerů, která zločin poznává, ze stránek vlastní knihy. Eva se stulí s kocourem u krbu a čte, jenže čas ubíhá rychle, a pokud se zločinec opravdu inspiroval v knize, jedná se teprve o druhou kapitolu v dlouhé sérii.
Jak se liší randění v osmnácti a ve čtyřiceti? Vlastně skoro nijak. Ve čtyřiceti jste pořád stejně zmatení a nejistí jako v osmnácti, jenom už to nevypadá tak roztomile. Klára se o tom přesvědčí, když ze dne na den skončí její manželství a ona se znovu ocitne ve světě nezadaných. Zažije pár katastrofických schůzek, zjišťuje, jak vypadá seznamování přes Tinder, Facebook, Messenger a Instagram a že trapasy online jsou stejně trapné jako ty skutečné.
Události oněch časů očima ženy, která bouřlivou dobu prožila. Rosa Tahedlová se narodila v Dobré na Šumavě, kde prožila hezké dětství, později studovala na německém učitelském ústavu a za války učila v různých školách na Prachaticku. Po válce žila ve své rodné vesnici a stala se svědkem jejího rozpadu. Své povolání již nemohla vykonávat, dostala práci v lese. Více než osmnáct let se musela živit jako dřevorubkyně. Ve svém svědectví popisuje, jak na ni a lidi kolem, měly vliv tehdejší politické události a rozhodnutí.