Knižní novinky

V jednom rybníku poblíž malebného městečka Jimramov se nachází osada Dolní Bahniště. Žije v ní Lín Vendelín, který má jednu velkou touhu. Stát se šéfkuchařem. Otevře si tedy restauraci pro líny a začne jim vařit speciality. Jenže línům Vendelínovy speciality nechutnají. Vendelín se snaží a snaží, když vtom zjistí, že si na něj samého brousí zuby dva místní sumci, Vel a Bloud. Vendelínova sestřička Oliva se trápí kvůli nešťastné lásce a do toho všeho se Vendelínovi narodí syn. Jak z takové šlamastiky ven? Na to vám odpoví nádherně ilustrovaná knížka plná napětí, legrace a šťastných konců.
Detektivní příběh s mystickou zápletkou. Student-novinář a bývalá policistka se snaží rozluštit tajemství andělského zjevení na Šumavě. V šumavské vesnici Výtoň se roku 2000 stal zázrak. Malému děvčátku Marii se zjevil anděl. Od té doby se zde každoročně scházejí věřící a vystupují na kopec, kde se stal zázrak, ke společné modlitbě. Marie zprvu konala pouť s nimi, promlouvala jako vizionářka. Nakonec zmizela do Prahy a odmítá se vracet zpět. Výtoň však stále funguje jako poutní místo. I proto se student a budoucí novinář Milan rozhodne napsat o tomto místě a zázračném zjevení diplomovou práci. Během bádání však objevuje nesrovnalosti, výtoňské zjevení se něčím odlišuje od jiných. Setkání s bývalou policistkou Helenou, přestěhovanou do Výtoně, vyvolá zvrat v Milanově bádání. Bylo setkání Marie s andělem opravdu zázrakem, anebo jde o promlčený zločin?
Dojemný příběh o velké lásce a "odcházení". Kdysi se milovali, a když se nyní po dvaceti letech znovu setkají, city opět ožívají. Jenomže ona je smrtelně nemocná a jeho už život nijak netěší a chce ho skončit. Madeleine se po letech vrací do prázdninového sídla, aby vyprávěla příběh své osudové lásky. Na sklonku života ji o to poprosí dcera, která chce poznat celou minulost své matky. Madeleine se ve vzpomínkách znovu ocitá v náruči klavíristy Joshuy... a pak se doopravdy setkají na pláži, kde se do sebe zamilovali. Po dvaceti letech je ale všechno jinak. Nevyléčitelně nemocná Madeleine se loučí se životem a Joshua o smyslu toho svého pochybuje. Dokážou zúčtovat s minulostí a dojít ke smíření?
Hetty je dokonalá německá dívka. Její otec vyzdvihuje nacistickou ideologii, její bratr nadšeně vstoupí do Hitlerjugend. Hetty bezmezně věří ve svou zemi i lidi, kteří jí vládnou. Dokud ji jednoho dne nezachrání před smrtí utonutím Walter, židovský chlapec. A to změní úplně vše.
Závěrečný díl trilogie o osudech majitelek parfumerie Douglas v období pohnutých německých dějin 1. poloviny 20. století. Hamburk, 1929. Sestry Hertha a Lucie zdědily od svých kmoter prosperující parfumerii Douglas, kde s nimi celá léta pracovaly. Chtějí úspěšně pokračovat v životním díle svých kmoter i v budoucnu. Když však udeří celosvětová hospodářská krize a vítězí nacionalistická politika, musí urputněji než kdykoli předtím bojovat o to, aby i nadále mohly předávat světu kouzlo vůní.
Kniha německé autorky přináší pokračování osudu mladé Henrietty a volně tak navazuje na dvoudílný historický román z napoleonských válek 1813 - Válečný požár a 1815 - Krvavý mír. Konec roku 1815. Mladá vdova Henriette je v noci probuzena ze spánku a musí urychleně opustit Prusko. Její líčení válečného utrpení a selhání panovníků v bitvě u Lipska a po jejím skončení vzbudila nelibost v nejvyšších kruzích. Přijme ji k sobě její strýc Friedrich Gerlach, vydavatel a knihkupec v saském Freibergu. Mladá žena ale brzy pozná, že se i tady přes všechnu maloměstskou pohodu časy změnily. Zostřená cenzura, návrat ke korzetu a společenský tlak znovu se provdat na ni těžce doléhají.
Další část ságy rodu Caldwellů a další osudy Franka a Harriet - filmového producenta a dědičky velkého rejdařství, to vše na pozadí hvězdného Hollywoodu dvacátých let minulého století. Hollywood, 1926. Zvukový film odstartoval v Hollywoodu novou éru. Rodí se nové kariéry, zatímco oblíbené hvězdy němého filmu z dřívějška navždy mizí z pláten. Filmový producent Franz Maynhard bojuje proti rostoucímu tlaku konkurence, ale jeho milé Harriet Caldwellové hrozí, že ztratí kontrolu nad rejdařstvím, které rodina vlastní. Třetí díl Caldwellovy ságy, která vypráví o počátcích a divokých časech Kalifornie od San Franciska po Hollywood, o osudu bohaté rejdařské rodiny, zrodu éry zvukového filmu, a především o jedné velké lásce.
Román pro dívky od známé americké autorky vypráví pohnutý příběh osamělé Beyah, která se o sebe musí postarat již od dětství sama. Ve chvíli, kdy její matka zemře na předávkování, začíná paradoxně ta šťastnější část jejího života. Beyah se nemůže dočkat, až nechá minulost za sebou a vydá se na cestu k lepším zítřkům. Od vysněné budoucnosti ji dělí jen dva krátké měsíce. Dokud nečekaná smrt nezpůsobí, že Beyah nemá kam jít. A tak je nucena strávit zbytek léta na poloostrově v Texasu s otcem, kterého sotva zná. Beyah má v plánu držet se při zemi a nechat léto hladce plynout, její nový soused Samson jí ale tento plán překazí.
Nikdo není sám, ale možná by někdy chtěl. Anebo jsme sami naopak všichni -- bez ohledu na to, s kým nebo jak žijeme? Veronika má práci, která ji baví, manžela, který jí rozumí, dvě náctileté děti, s nimiž není žádný větší problém. Sice nemá příliš dobrý vztah s rodiči, ale udržuje si od nich bezpečný odstup. Jenže někdy tohle všechno nestačí. Křehkou rovnováhu náhle naruší smrt matky a Veroničina představa spokojeného života se začne rozpadat jako domeček z karet. Jestliže někdo dokáže popsat nedělní oběd, výlet na rozhlednu nebo babiččin pohřeb jako bezohlednou poziční válku, pak je to Petra Soukupová. Její nový román čtenáře okamžitě vtáhne do světa, ve kterém se spolehlivě poznává, aby vzápětí krok za krokem odhaloval absurditu a trapnost rodinných bitev, v nichž nemůže nikdo vyhrát.
Román americké autorky se odehrává v San Francisku, kde se rozvíjí vztah mezi vysokoškolskou studentkou a pilotem. Třiadvacetiletá zdravotní sestra Tate Collinsová, která získala v San Diegu bakalářský titul, přijíždí do San Franciska, kde chce pokračovat v magisterském studiu, aby mohla pracovat jako odborná sestra na anesteziologii. Ubytuje se v centru města u svého staršího bratra Corbina, pilota aerolinií. Osudným se jí stane seznámení s jeho sousedem a kolegou Milesem Archerem. Od první chvíle jsou k sobě neodolatelně přitahováni. Nepřístupný a zasmušilý muž, poznamenaný traumatizujícím zážitkem před šesti lety a stíhaný pocity viny, se ale brání citům. Může se jejich zpočátku nezávazný vztah, založený pouze na sexu, změnit v opravdovou lásku?
Příběh z cyklu kriminálních thrillerů s hlavními hrdinkami soudní lékařkou Maurou Islesovou a její přítelkyní Jane Rizzoliovou z bostonského oddělení vražd. Detektiv Jane Rizzoliová a patoložka Maura Islesová jsou zpět! Po delší době se vrací, aby rozpletly další napínavý případ, tentokrát vraždu, která se zdá naprosto nesmyslná. Kdo by zabíjel zdravotní sestru, obětavě se starající o pacienty na JIP? Bezdětnou vdovu, kterou měli všichni v okolí rádi? Šlo o náhodné vloupání? Několik indicií ovšem naznačuje, že oběť krátce před smrtí po čemsi pátrala. A je tu ještě jedna osoba, která se pokouší zjistit víc, než by možná měla - Janina matka Angela se ve snaze odhalit tajemství svých sousedů zaplete do situace, ze které možná nevyvázne živá.
Román české autorky o nových začátcích, životních láskách i poslání, které vám může změnit život. Pokud ovšem nasloucháte svým instinktům. Romantická letní komedie o nových začátcích. Příběh o tom, že není vždy všechno tak, jak to na první pohled vypadá a že život s panem Dokonalým je někdy pořádná fuška. Eliška skončila po rozvodu bez peněz, zázemí i nadějných vyhlídek do budoucna. Až ve chvíli, kdy získá takřka vysněnou práci v malé vesničce v Novohradských horách, se začíná zdát, že by mohla mít alespoň trochu štěstí. Jenomže ne všechno je tak, jak to na první pohled vypadá a její nové zaměstnání možná nebude až tolik idylické, jak si původně představovala. A co teprve, když se ke všem jejím problémům přidá jeden neuvěřitelně sexy milionář, starosta s vášní pro pořádání plesů, nerudný truhlář a zoufalá maminka s opuštěným gulášovým stánkem!
Román oblíbené kanadské autorky vypráví napínavý příběh plný překvapení, zrady, ale i lásky k našim nejbližším. Jodi Bishopová je úspěšnou realitní makléřkou a živitelkou rodiny. Harrison - její manžel - na ni kvůli tomu žárlí. Kdysi měl své velké sny, ale teď je jen průměrným spisovatelem. Jodi už nebaví neustálá snaha sladit chod rodiny, práci a potřeby vlastních rodičů. Její matka má totiž Parkinsonovu chorobu a zatím se o ni zvládá starat Vic - Jodiin otec. Taky však není nejmladší a neustálá péče jej vyčerpává. Uvítal by pomoc. Jodi se proto rozhodne najmout pro své rodiče hospodyni. Je to ale správné rozhodnutí?