Fotogalerie


Poslední Adventní čtení v knihovně. Pohádka o tom, jak veverky slavili Vánoce, stromeček, dárečky pro děti a nakonec voňavé tvoření ze včelího vosku.
Tak hezké Vánoce

Také třetí adventní čtvrtek se v knihovně četlo a vyrábělo, tématem byly sněhové vločky. Pohádku dětem přečetla paní místostarostka Mgr. Eva Denková, poté si děti vyráběly sněhové vločky z modelovacích plyšových drátků. Akce se zúčastnilo celkem 25 dětí a 13 rodičů.

Druhé adventní čtení v knihovně. Tentokráte o tom, jak k nám přišel Mikuláš.
Pomalu se do knihovny nevejdeme. Devatenáct dětí, příslušný počet maminek a dokonce jeden tatínek.

Dnes jsme měli na návštěvě v knihovně družinu ZŠ. Vyprávění o Vánocích, úkoly, malování ...
První Adventní čtení v roce 2022 o tom, že sněhulák do ledničky nepatří.
Další pohádkové čtení se Skřítkem Rozekvítkem. Podzim se zvířátky.
Tak jako každý půlrok, i tentokrát v knihovně právě probíhají knihovnické lekce pro první stupeň obou základních škol v Nýrsku. V předem domluvených termínech navštěvuje každá z tříd knihovnu a společně s knihovnicí si povídají o tématech souvisejících s literaturou a knihovnou samotnou.
S prvňáčky se podíváme na pohádku, na pátou třídu čeká povídání o dobrodružné literatuře. Na konci každé lekce děti mají tvořivý samostatný úkol související vždy s probíraným tématem.
Cílem akce je probudit v dětech alespoň minimální zájem o četbu a seznámit je s prostory knihovny, které mohou ve svém volném čase navštěvovat.
Po dlouhé době čtení a vyrábění v Městské knihovně