Fotogalerie

Máme za sebou noc s Andersenem. Tématem byla kniha od Bohumila Říhy - Honzíkova cesta. Malý Honzík se vydává na cestu za dědou, babičkou a pejskem Punťou do Koníkovic s kufříkem a barevnou kuličkou v kapse. Jede zcela sám vlakem a zažívá své první dobrodružství ve světě velkých lidí.
Děti jsme pro jistotu samotné vlakem nepustili, ale kufřík i kulička cestovali s námi do Dešenic. V Dešenickém podzemí jsme našli poklad. Vodítkem nám byla pověst o husách a sedlákovi. Opekli jsme vuřty, vyluštili hádanku a vydali se pěšky na cestu zpět. Nu a nakonec rozložit spacáky mezi knížkami, ještě si trochu popovídat, něco malinko přečíst a jít na kutě.
Děti byli unavené, ale potěší, když zaslechnete poznámku: "... tak tohle byl nejhezčí den mého života."
Děkujeme všem, kdo se na akci podíleli a zvláště paní starostce a panu Štemberovi z Dešenic, který nám byl laskavým pomocníkem a průvodcem.

Dubnové čtení v knihovně se neslo ve znamení vesmíru a mimozemšťanů. Někteří byli opravdu strašidelní. Posuďte sami.
Jako již tradičně si čtení z knihy "Pohádky z hvězd" připravila jedna z maminek a zároveň přišla s inspirací na dílničku. Moc děkujeme. Myslím, že všech 23 dětí a 12 dospělých se bavilo. A jak vidíte, na výrobě se podíleli i ti nejmenší.
Protože se nám nepovedlo vyfotit všechny výtvory, klidně můžete do komentářů přidávat vaše fotografie.
Děkujeme a přijďte zas.

Čtvrteční večer byl v sále nad knihovnou věnován záhadám a zajímavostem ze života Lomikara a Jana Sladkého Koziny. Díky hlasování návštěvníků se nakonec dostalo i na Jakuba Jana Rybu a Půtu Švihovského. O pár hlasů propadl Rudolf II., ale třeba se na něj dostane příště.

A máme za sebou jarní čtení s dětmi. Příběh o síle jara přečetla další z maminek. Následovala dílnička - výroba hnízd. Nebylo to jednoduché, ale povedlo se. Posuďte sami.
Nakonec se dostalo i na oblíbené bonbóny
Dnešní "Čtení pro děti, spojené s výtvarnou dílničkou", mělo skoro rekordní účast - 21 dětí a 13 dospělých. Tématem byla pohádka z Povídání o pejskovi a kočičce - O pyšné noční košilce. Za originální výtvarné ztvárnění, děkujeme paní Lucii Koželuhové.
Dnes to bylo jiné i v tom, že čtení pro děti a přípravu dílničky, měla na starosti jedna z maminek. Byla to příjemná změna a budeme v tom pokračovat. Děkujeme.

Poslední Adventní čtení v knihovně. Pohádka o tom, jak veverky slavili Vánoce, stromeček, dárečky pro děti a nakonec voňavé tvoření ze včelího vosku.
Tak hezké Vánoce

Také třetí adventní čtvrtek se v knihovně četlo a vyrábělo, tématem byly sněhové vločky. Pohádku dětem přečetla paní místostarostka Mgr. Eva Denková, poté si děti vyráběly sněhové vločky z modelovacích plyšových drátků. Akce se zúčastnilo celkem 25 dětí a 13 rodičů.

Druhé adventní čtení v knihovně. Tentokráte o tom, jak k nám přišel Mikuláš.
Pomalu se do knihovny nevejdeme. Devatenáct dětí, příslušný počet maminek a dokonce jeden tatínek.

Dnes jsme měli na návštěvě v knihovně družinu ZŠ. Vyprávění o Vánocích, úkoly, malování ...
První Adventní čtení v roce 2022 o tom, že sněhulák do ledničky nepatří.
Další pohádkové čtení se Skřítkem Rozekvítkem. Podzim se zvířátky.
Tak jako každý půlrok, i tentokrát v knihovně právě probíhají knihovnické lekce pro první stupeň obou základních škol v Nýrsku. V předem domluvených termínech navštěvuje každá z tříd knihovnu a společně s knihovnicí si povídají o tématech souvisejících s literaturou a knihovnou samotnou.
S prvňáčky se podíváme na pohádku, na pátou třídu čeká povídání o dobrodružné literatuře. Na konci každé lekce děti mají tvořivý samostatný úkol související vždy s probíraným tématem.
Cílem akce je probudit v dětech alespoň minimální zájem o četbu a seznámit je s prostory knihovny, které mohou ve svém volném čase navštěvovat.
Po dlouhé době čtení a vyrábění v Městské knihovně