Kalendář

16.02.23 , 18:00Městská knihovna Nýrsko
Mongolsko
Cestovatelská beseda s Tomášem Kubešem o krásách Mongolska. Nekonečné pláně plné koní, krav, ovcí, poušť Gobi s kontrasty od písečných dun po údolí s dinosauřími vejci, typické jurty s pohostinnými obyvateli, velbloudí stáda, divoké hory, monumentální kláštery, velkolepý Ulánbátar, pastevci sobů i průzračná jezera. To vše je neuvěřitelná země, které se vnější svět dotkl, ale život tu stále běží jako v dávných dobách. Domov nomádů, kde čest, volnost a svoboda patří k sobě.
23.02.23 , 16:00Městská knihovna Nýrsko
Čtení s pejskem a kočičkou
V únoru opět začíná pravidelné Čtení pro děti s výtvarnou dílničkou pořádané v knihovně v Nýrsku a tentokrát děti uslyší pohádku o pejskovi a kočičce.
23.03.23 , 18:00Městská knihovna Nýrsko
Otazníky českých dějin
Historická beseda s panem Liborem Markem, v rámci které proběhne představení nového televizního seriálu, včetně promítání dílu Kozina versus Lomikar. Návštěvníci uslyší informace o největších zajímavostech a záhadách ze života chodského rebela a nenáviděného hraběte, mimo jiné například jestli vyslovil Jan Sladký na šibenici známou větu o Božím soudu, zda Byl prokletý nebo co se stalo v Lomikarovské hrobce v Klenčí pod Čechovem roku 1945.

20.04.23 , 18:00Městská knihovna Nýrsko
Malajsie
Beseda o Malajsii, kterou připravil cestovatel pan František Bechyně.